×

Kategorie półfabrykatów do biżuterii

Filtruj w wybranej kategorii

Resetuj wszystko
;


Cytryn

Cytryn_4f8720e646c35.jpgCytryn_4f8720e646c35.jpg

Naturalny cytryn to najrzadsza odmiana kwarcu. Występuje w wielu skałach magmowych i metamorficznych, w szczególności w granitach i w gnejsach, jak również w skałach okruchowych, gdzie jest obecny w dużych ilościach. Cytryn często występuje z ametystem, jednak jest od niego rzadszy. Współcześnie większość cytrynów produkuje się z ametystów, które zmieniają kolor na żółty pod wpływem wysokiej temperatury. Cytryn swą barwę zawdzięcza niewielkim zanieczyszczeniom związkami żelaza.

Cytryn naturalnie trudno odróżnić od syntetycznych, choć proces ogrzewania nadaje im czerwonego odcienia. Naturalne cytryny są najczęściej bladożółte.

Cytryn nazywany jest kamieniem antycukrzycowym, wspomaga wydzielanie insuliny, usuwa zatrucia krwi, łagodzi także stres u dzieci a depresje u dorosłych. Wspomaga układ krwionośny, łagodzi alergie, a także ożywia przemianę materii.

Cytryn to kamień magiczny (używany często w ezoteryce), bo daje poczucie wszechmocy woli boskiej, przynosi olśnienia. Nieoszlifowany, surowy czy też obrobiony i osadzony w biżuterii jest tak samo piękny i magiczny. Oczyszcza się w wodzie a na słońcu uzyskuje swą moc. Zwykła bransoletka na gumce silikonowej z bladożółtego cytrynu wygląda jak królewski klejnot. Cztery znaki zodiaku szczególnie powinny na niego zwrócić na niego uwagę: bliźnięta, byk, lew i panna.

 

Cytryn

Bestsellery

KA1200-35
7×5×2 mm
Cena brutto 22,00 zł