×

Kategorie półfabrykatów do biżuterii

Filtruj w wybranej kategorii

Resetuj wszystko
;


Ametysty

Ametysty

Ametyst jest odmianą kwarcu. Minerały te są bardzo zróżnicowane w zależności od miejsca występowania. Mogą mieć bladą barwę a kryształy “przetykane’ bezbarwnym kwarcem wewnątrz z fioletowym na zewnątrz, lub odwrotnie. Barwa ametystu nie jest trwała, może tracić na intensywności w wyniku wystawienia na słońce. Ametyst poddany zabiegom termicznym to – cytryn. Ciekawostką jest, że ametyst w starożytności miał chronić właściciela przed upiciem się i dlatego z tego kamieniea wytwarzano czary na wino. Dzisiaj jest bardzo cenionym i popularnym kamieniem jubilerskim i wytwarza się z niego biżuterię: wisiorki, kolczyki, naszyjniki, bransolety i pierścionki.

Jak rozpoznać prawdziwy ametyst? Jest na to prosty sposób. Trzeba stalowym nożem zeskrobać kamień. Jeśli powstanie rysa jak na szkle oznacza, że jest fałszywy, ponieważ ametyst jest twardszy od stali. Rozpoznać naturalny ametyst można także poprzez barwę. Kamienie syntetyczne mają barwę równomierną i intensywną. Po zanurzeniu w szklance wody, naturalny kamień trochę odbarwi się na krawędziach.

Ametyst najbardziej ceniony, który ma wartość dla zbieraczy i jubilerów to ten najciemniejszy. Wartość ametystu mierzymy jego właściwościami dla zdrowia. Ma silny antymigrenowy wpływ. Łagodzi bóle głowy, migreny, leczy bezpłodność, bezsennosć, przezwycięża alkoholizm, dobrze wpływa na pracę wątroby, łagodzi raby i opuchnięcia. Harmonizuje związki, dlatego stosowany jest w magii miłosnej i małżeńskiej, likwiduje ego i neutralizuje negatywną energię.

Znaki zodiaku, które powinny na niego zwrócić uwagę to strzelec, wodnik i ryba.

Ametysty

Bestsellery

KA1103-31
8×8×8 mm
Cena brutto 3,90 zł
KA0875-00
9 mm
Cena brutto 9,60 zł
KA0893-24
10×10×10 mm
Cena brutto 4,60 zł